Takı fotoğraf çekimi küpe, kolye, bileklik, yüzük vb. takı ürünlerinin profesyonel ekip ve ekipmanlarla çekilmesidir. Takı fotoğraf çekimi müşterinin web sitesi yazılı ve görsel medyada ki reklam ve tanıtımları, sosyal medya hesapları gibi mecralarda yayınlaması amacıyla verilen hizmettir. Takı fotoğraf çekimi ince işçilik olan takı ürünlerinin ince ayrıntılarını doğru şekilde kullanıcıya aktarılması için çok hassas ve titiz davranılması gereken bir çekim türüdür. Takı fotoğraf çekimi için gerek stüdyo ortamı gerekse manken üzerinde iç veya dış çekim yapmak mümkündür. Takı fotoğraf çekiminde müşterinin isteğine göre canlı manken ve dış mekan alternatifleri sunulmaktadır. Takı fotoğraf çekimi için kullanılacak ekipmanların profesyonel olması en önemli konulardan biridir.

 

Takı fotoğraf çekiminde kullanılacak lens çeşitliliği çekilecek ürünlerdeki ayrıntıların daha can alıcı şekilde yansıtılması adına çok büyük önem taşımaktadır. Altın, gümüş, çelik, değerli taş, doğal taş gibi maddelerden üretilen takıların ışık geçirgenlikleri değişken olduğundan her ürün kendi yapısına uygun  olarak değerlendirilmeli ve çekim aşamasından geçmelidir. Takı fotoğraf çekimi kimi zaman canlı manken üzerinde kimi zaman uygun şekilde aydınlatılmış stüdyo ortamında gerçekleştirilir. Canlı manken üzerinde gerçekleştirilecek çekimlerde manken seçimi ve mekan seçimi müşterinin isteği doğrultusunda şekillenir. Canlı manken çekimleri için makyaj ve saç tasarımı için profesyonel makyözler ve kuaförler görev alır. Canlı manken seçimi yapan müşteriler mankenin giyeceği kıyafetleri ister kendileri seçmekte isterlerse DEBA Digital’den talep edebilmektedirler.

 

Takı fotoğraf çekimlerinde kullanılacak manken, çekimlerin yapılacağı mekan yada mekanlar, çekimler sırasında görev alacak makyöz ve kuaför gibi eleman ücretleri müşteriye ekstra olarak sunulmaktadır. Takı çekimleri canlı manken ile yapılacağı gibi stüdyo ortamında da gerçekleştirilebilir. Stüdyo ortamında yapılan çekimlerde çekilecek ürünün materyal özelliğine göre uygun lens ve ışık açısı kullanılarak yüksek kalitede takı fotoğraf çekimi hizmeti sunulur. Takı çekimlerinde kullanılacak zemin yada fon çekilecek ürünün cinsine ve ışık geçirgenliğine göre çeşitlilik gösterebilir. Çekilecek ürünlerde elmas, pırlanta vb. değerli taşlar mevcut ise siyah kadife fon kullanılabilir. Çekimi tamamlanan ürünler, profesyonel düzenleme araçları kullanılarak dekupe, renk ayarı ve retouch gibi işlemlerden geçirilerek müşteriye teslim edilir.