E-ticaret günümüzde internet alışkanlığının git gide artmasıyla birlikte büyük önem kazanmaktadır. Deneyimli ekibimiz ticari faaliyetlerini internet ortamına taşıyarak e-ticaretin imkanlarından faydalanmak isteyen müşterilerimize yol haritaları çizerek başarılı sonuçlar almalarına olanak sağlamaktadır. Ürün, sipariş yönetimi, stok takibi, kargo vb. birçok e-ticaret kalemini kullanışlı ara yüzler ve altyapı ile müşterilerimize sunmaktayız. İnternetten satış son yılların en çok rağbet gören bilişim kalemlerinden biridir. Bunun başlıca sebebi internet ortamında ticari faaliyetlerini sürdüren bir firma, çok çok geniş kitlelere ulaşabilmekte hatta bu kitlelere ulaşma konusunda herhangi bir sınırı olmamaktadır. İnternetten satış başta bu husus olmak üzere işletmeler için bir hayli önem taşımaktadır. İşletmeler ürettikleri, tedarik ettikleri, pazarladıkları ürün ve hizmeti ne kadar kısa sürede ne kadar çok fazla insana sunabilirlerse o derece kazanç elde etmektedirler.

e-ticaret

E-ticaret şirketlere geniş kitlelere ulaşmanın yanında satış maliyetleri açısından da büyük fırsatlar sunmaktadır. Şirketler internetten satış sistemleri kullanarak mağaza kirası, satış personeli maaşı gibi ve bunların getirdiği birçok ek maliyetten korunmuş oluyorlar. İnternet ortamında ticareti faaliyet sürdüren bir firma, dükkan kirası, eleman maaşı vb. masrafları kısabildiği için oradan kazanılan maliyetleri reklam üzerinden doğrudan satışa çevirebilmektedir. İnternet üzerinden satış, işletmeler tarafından yoğun rağbet görürken aynı zamanda kullanıcı ve müşteriler içinde çok büyük fırsatlar sunmaktadır. Kullanıcılar evlerinden çıkmadan istedikleri tüm alışverişlerini e-ticaretten yapabilmektedir. İnternet üzerinden hizmet veren firmalar kredi kartına taksit ve kapıda ödeme kolaylıklarıyla kullanıcıların tercih etmesi için cazip fırsatlar sunmaktadır. Tüketiciler ve satıcıların bu denli e-ticarete rağbet etmesi, e-ticareti başlı başına bir endüstri konumuna getirmiştir.

E-ticaret bu kadar önemli bir hal almışken, e-ticaret altyapıları ile ilgili çok hassas çalışmalar yürütülmelidir. E-ticaretin olmazsa olmaz kuralı satışa uygun kullanıcı deneyimi yüksek bir temaya sahip olmasıdır. Kullanıcılar aradıkları ürünleri rahatlıkla bulabilmeli bulduğu ürünleri rahatlıkla satın alabilmelidir. E-ticaret sitelerinde kullanıcı deneyimin yanında kullanıcı güvenliği de çok önemli bir konudur. Kullanıcılar e-ticaret sitelerinden yaptıkları alışverişleri kredi kartları veya banka kartları vasıtasıyla ödemektedirler. E-ticaret sistemine kurulmuş olan ödeme sistemleri mutlaka yüksek güvenlik önlemi alınmış sertifikalı sistemler olmalıdır. Ödeme sistemlerinin güvenliğinin yanı sıra e-ticaret sitesinin güvenliği de hat safhada tutulmalıdır. Müşterilerin üyelik esnasında vermiş olduğu özlük bilgileri şifreli sistemlerle saklanarak üçüncü kişilerin eline geçmesinin önü kapatılmalıdır. İnternetten satış siteleri SEO odaklı yapılmalı ve reklam, tanıtım kalemleri mutlaka sürekli dinamik tutulmalıdır. Başarılı bir e-ticaretin mutlaka anasayfası her hafta güncellenmeli yeni ürünler gelmesede ürünlerin yerleri ve tasarım değiştirilerek müşteriye farklı yüzler sunulmalıdır.